KONST / Litografier / Färglitografi 7462427
*
nr 746 2427
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Färglitografi , Lars Norrman (1915-1979), 180/360, motivets mått: 39x65
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 mars 2012
kl 17:06:28
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/3 10:57:01
1
Vinnande bud
12/3 08:22:57
2
150 kr
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Lars Norrman
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Lars Norrman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik lars norrman litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5259 Färglitografi
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 18:06
*
Lars Norrman
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Lars Norrman
nr 746 2427
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Färglitografi , Lars Norrman (1915-1979), 180/360, motivets mått: 39x65
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 mars 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/3 10:57:01 | 1 | Vinnande bud |
12/3 08:22:57 | 2 | 150 kr |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Lars Norrman
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk mÃ¥lare och tecknare.Läs mer om Lars Norrman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik lars norrman litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5259 Färglitografi
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 18:06